Przejdź do stopki

W dniu 30.10.2017 na hali w Brzeznej został rozegrany finał Powiatowy w Halowej Piłki Nożnej dziewcząt. W zawodach tych bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z Jelnej, które odniosły komplet zwycięstw i będą reprezentować powiat Nowosądecki podczas zawodów Rejonowych. Gratulujemy !!!

W Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem 7 marca br. rozegrano turniej tenisa indywidualnego stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Stawką zawodów był tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego, który w kategorii chłopców zdobył Dawid Trojanowski z Siennej. Wśród dziewczyn wysokie – 5 miejsce – zdobyła Marta Wolak z Lipie, która wspólnie z Dawidem będzie reprezentować Powiat Nowosądecki na zawodach rejonowych. Gratulujemy!

Przed nami ferie zimowe. Tradycyjnie już Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem przygotował wiele atrakcji na najbliższe dwa tygodnie. Nie zabraknie zajęć plastycznych, muzycznych, tanecznych, ceramicznych, konkursów literackich, fotograficznych i oczywiście dużo ruchu na świeżym powietrzu...

12 stycznia br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt szkół gimnazjalnych. Najlepsza na tym szczeblu rozgrywek okazała się Paulina Bielak z Gródka nad Dunajcem, a jej koleżanka z gimnazjum – Marlena Sromek zdobyła miejsce III...

24 listopada br. hala sportowa w Gródku nad Dunajcem gościła 16 drużyn z powiatów: limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz, które rywalizowały ze sobą w Półfinale Mistrzostwo Małopolski - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Gimnazjalistki z Gródka nad Dunajcem - Paulina Bielak, Marlena Sromek i Dominika Turek okazały się najlepsze zwyciężając swoje rywalki i zapewniając sobie awans do turnieju finałowego. Drużyna z Przydonicy zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

3 listopada br. w hali sportowej Gimnazjum w Rytrze odbył się turniej piłki halowej chłopców szkół podstawowych. Stawką zawodów był tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego i awans na zawody rejonowe. Zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie. Dodatkowo Antoni Bednarek został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Gratulujemy!

Kolejny wspaniały sukces zanotowały piłkarki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna. Podczas finałów Halowych Mistrzostw Małopolski w kategorii Orliczek rozgrywanych w Łapanowie (12.03.2016r.) zespół z naszego regionu bezapelacyjnie zwyciężył uzyskując tytuł Mistrza Małopolski.

Mistrzostwo Gminy Gródek nad Dunajcem w piłce siatkowej chłopców zdobyli gimnazjaliści z Przydonicy. Gospodarze turnieju - chłopcy z Podola-Górowej - zajęli II miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze z Rożnowa.

Dziewczyny z Gimnazjum z Rożnowa zdobyły Mistrzostwo Gminy Gródek nad Dunajcem w piłce siatkowej. Turniej odbył się na hali sportowej w Rożnowie. Gospodynie turnieju pokonały swoje koleżanki z Przydonicy i Podola-Górowej awansując do kolejnego etapu Gimnazjady. Gratulujemy!

W minioną środę w Zespole Szkół w Jelnej odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów dziewcząt i 3 zespoły chłopców. Podwójny sukces w rozgrywkach odniosła szkoła w Przydonicy zdobywając tytuły mistrzowskie.

Paulina Bielak, Marlena Sromek i Małgorzata Surdziel zdobyły Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym. Zawody rozegrano 17 grudnia br., na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem. Nasze dziewczyny będę reprezentować Powiat Nowosądecki na zawodach rejonowych, które odbędą się w marcu 2016 w Limanowej. GRATULUJEMY!

Rożnowski "Orlik" gościł 21 maja br. gimnazjalistów naszej gminy na rozgrywkach piłki nożnej tzw. "6". Do rywalizacji stanęły cztery gimnazja: Jelna, Podole-Górowa, Przydonica i gospodarze czyli Rożnów. Najlepszym okazał się zespół z Jelnej wygrywając wszystkie pojedynki. Na boisku w składach Rożnowa i Jelnej pojawiły się również dziewczęta udowadniając, że piłka nożna jest nie tylko dla facetów.

Kolejny sukces młodych piłkarek z Jelnej. Podczas finałowego turnieju Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej dziewcząt na boisku Bronowianki w Krakowie nasze "Gwiazdeczki" odniosły komplet zwycięstw nie tracąc w zawodach żadnej bramki. Nasze Mistrzynie wywalczyły jednocześnie awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. GRATULUJEMY!

Młodziczki z żeńskiego klubu UKS 3 Staszkówka Jelna wykonały bardzo duży krok w stronę półfinałów Mistrzostw Polski. Zarówno starsze dziewczęta (rocznik 2002), jak i ich młodsze koleżanki (roczniki 2003-2005) zajęły pierwsze miejsce w I Turnieju Małopolskiej Ligi Młodziczek odnosząc komplet zwycięstw...

Trwają rozgrywki o Mistrzostwo Małopolski w Halowej Piłce Nożnej Kobiet w różnych kategoriach wiekowych. Znakomicie w turniejach eliminacyjnych zaprezentowały się młode piłkarki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna, które zarówno w kategorii Młodziczek jak i Orliczek zdecydowanie zwyciężyły uzyskując awans do ścisłego finału.

2 lutego br. w Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem rozegrano Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców – oczywiście z udanym udziałem reprezentantów naszej gminy. Trójka naszych uczniów wywalczyło awans na zawody wojewódzkie.

16 grudnia br. w Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych. Wśród dziewcząt Mistrzyniami Powiatu zostały uczennice z Jelnej, a drugie miejsce zajęły dziewczęta z Gródka nad Dunajcem.

4 listopada 2014 r w hali sportowej w Rytrze rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Piłkarki ze Szkoły Podstawowej z Jelnej zdobyły drugie miejsce ustępując gospodyniom dopiero po… 10 seriach rzutów karnych!