Półfinał Mistrzostw Małopolski w tenisie stołowym dla dziewczyn z Gródka nad Dunajcem

24 listopada br. hala sportowa w Gródku nad Dunajcem gościła 16 drużyn z powiatów: limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz, które rywalizowały ze sobą w Półfinale Mistrzostwo Małopolski - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Gimnazjalistki z Gródka nad Dunajcem - Paulina Bielak, Marlena Sromek i Dominika Turek okazały się najlepsze zwyciężając swoje rywalki i zapewniając sobie awans do turnieju finałowego. Drużyna z Przydonicy zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego i Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem. W mistrzostwach brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły gimnazjalnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w mistrzostwach powiatów: limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. Do zawodów zgłosiło się po 8 szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Nas szczególnie interesowała rywalizacja dziewczyn. Dwie nasze drużyny – z Gródka nad Dunajcem i Przydonicy – nie zawiodły. Paulina Bielak, Marlena Sromek i Dominika Turek z gimnazjum w Gródku nad Dunajcem okazały się najlepsze, a ich koleżanki z Przydonicy - Dominika Mlyczyńska, Magdalena Zyzak oraz Joanna Pancerz - wywalczyły III miejsce.

Podium w rywalizacji dziewczyn przedstawiało się następująco:

M-ce

Nauczyciel

1.

Gimnazjum w Gródku n/Dunajcem

Janusz Jurkowski

2.

Gimnazjum nr 4 w Limanowej – powiat limanowski

Zdzisław Sułkowski

3.

Gimnazjum w Przydonicy

Krzysztof Budnik

Gratulujemy naszym dziewczynom i ich opiekunom wspaniałego sukcesu, a Paulinie, Marlenie i Dominice z gimnazjum w Gródku nad Dunajcem życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w dniach 20-24 lutego 2017r.

źródło i fot. http://mos-nowosadeckie.pl/