Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Gródek nad Dunajcem

Gmina Gródek nad Dunajcem przygotowała Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. To podstawowy dokument konieczny do ubiegania się o dofinansowanie zadań związanych z ochroną powietrza zarówno dla podmiotów publicznych, jak i dla osób prywatnych. Plan definiuje nie tylko problemy, ale również wskazuje niezbędne działania naprawcze i rozwiązania umożliwiające poprawę środowiska naturalnego, a zwłaszcza czystości powietrza w Gminie.

Dokumenty planistyczne z zakresu gospodarki niskoemisyjnej zostały opracowane w ramach projektu pn.: "OPRACOWANIE PLANU GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ DLA GMINY GRÓDEK NAD DUNAJCEM", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - działanie 9.3. - Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, priorytetu IX Infrastruktura energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

"Plan gospodarski niskoemisyjnej dla Gminy Gródek nad Dunajcem" został przyjęty Uchwałą nr XVIII/117/2015 Rady Gminy Gródek nad Dunajcem z dnia 16 grudnia 2015 roku.

Cele oraz korzyści wynikajace z opracowania planu gospodarki niskoemisyjnej przedstawia w skrócie ulotka informacyjna.

Treść przyjętego dokumentu dostępna jest TUTAJ.