Zapraszamy do udziału w XIX Rajdzie Rowerowym Szlakami Zawiszy Czarnego

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem zaprasza do udziału w XIX Rajdzie Rowerowym Szlakami Zawiszy Czarnego. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 maja br. W rajdzie mogą brać udział osoby indywidualne, rodziny i oczywiście zespoły szkolne.

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem zaprasza do udziału w XIX Rajdzie Rowerowy Szlakami Zawiszy Czarnego. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 maja br. W rajdzie mogą brać udział osoby indywidualne, rodziny i oczywiście zespoły szkolne.

Regulamin rajdu: TUTAJ

Karta zgłoszenia: TUTAJ

Opis tras:

Trasa nr 1

START: Podole – Górowa  - Bartkowa skrzyżowanie- podjazd na Majdan (512 mnpm – szlak pieszy niebieski, później żółty. Na Majdanie – możliwe zamknięte bramy wjazdowe  ( szlabany) do lasu – zachowad szczególną ostrożnośd. Zjazd z Majdanu szlakiem żółtym do granicy lasu. Skręt w lewo – przejazd lasem na Bujne. Zjazd do trasy Zakliczyn- Bartkowa. Przejazd tą trasą do przełęczy na Posadowej- skręt  w prawo, droga gminna, żółty szlak pieszy, i bez szlaku- zjazd do Bartkowej, dojazd drogą główna  na skrzyżowanie w Bartkowej i dalej j do Gródka- META.

Trasa nr 2.

START: Rożnów - Bartkowa skrzyżowanie- podjazd trasą główną w kierunku Gródku nad Dunajcem. Na wzniesieniu skręt w lewo – droga gminna początkowo w lesie,  później teren  widokowy  -  szlak  pieszy  czerwony i  niebieski  -    aż do  szczytu  Dział  (455  mnpm  ).  Piękne  widoki  obok  pomnika  przyrody  –  Lipa  i  kapliczka Sobieskiego.  Zjazd  do  Przydonicy  szlakiem  niebieskim.  Skręt  w  lewo  –  przejazd  do  Podola  -  Górowej,    do  trasy  Zakliczyn-  Bartkowa.  Przejazd  tą  trasą  do  na skrzyżowanie w Bartkowej – Gródek -META.  Trasa widokowa, zabytkowe kościoły w Przydonicy i Podolu – Górowej. Mniej wymagająca niż trasa nr 1.

Trasa nr 3.

START: Jelna- podjazd trasą drogi gminnej wzdłuż szlaku czerwonego kierunek Jelna – Działy. Na wzniesieniu skręt w lewo – droga gminna  zjad do doliny potoku Koszarka – podjazd aż do szczytu Dział (455 mnpm ). Piękne widoki obok pomnika przyrody – Lipa i kapliczka Sobieskiego. Zjazd do Przydonicy szlakiem niebieskim.  Skręt w lewo – przejazd do Podola - Górowej,  do trasy Zakliczyn- Bartkowa. Przejazd tą trasą do na skrzyżowanie w Bartkowej – Gródek -META.
Trasa widokowa, zabytkowe kościoły w Przydonicy i Podolu – Górowej. Wymagająca, ostre podjazdy i zjazdy.

Mapy tras na podstawie mapy Pogórze Rożnowskie Wyd. Compass.