Małe Rożnowioki z nowymi strojami

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne “POGÓRZE” realizuje projekt pn.: “Rozwój kultury lokalnej poprzez zakup strojów ludowych” ze środków Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach program EtnoPolska 2019....

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “POGÓRZE” realizuje projekt pn.: “ Rozwój kultury lokalnej poprzez zakup strojów ludowych” ze środków Dyrektora Narodowego Centrum Kultury   w ramach program EtnoPolska 2019. W ramach projektu zostały zakupione stroje ludowe charakterystyczne dla regionu Pogórza Rożnowskiego dla najmłodszych członków zespołu  w tym: 4 kpl. strojów chłopięcych z płótniankami, 8 kpl. strojów dziewczęcych, 8 szt. oraz chust Tybetówek na plecy dla kobiet (repliki muzealne) i 4 kaftany (wzór Roman Reinfuss). Stroje te odzwierciedlają nasz region i swym wyglądem podkreślają unikalną tożsamość. Wartość projektu 38400,00 zł w tym dofinansowanie 35 000,00 zł.

Zespół Regionalny "Małe Rożnowioki" wystąpił już w nowych strojach na otwarciu izby pamięci im. Ludwika Jerzego Kerna. Uroczystość odbyła się 04.10.2019 w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie. Do współpracy zostali włączeni: dr. Dorota Bełtkiewicz, dr Marcin Łukasz Lutomiersku oraz Wojciech Plewiński. Oprócz artystów wkład w przedsięwzięcie mieli: Kazimiera Paruch, mgr Elżbieta Miąsik, mgr Zbigniew Gąska oraz Beata Grzegorzek. Wolontariuszem przy projekcie była Danuta Ptak.  Wydarzenie kierowane było do uczniów szkół podstawowych. Udział wzięli m.in: Jan Orzeł, Weronika Pachota, Emilia Ptak, Emilia Pyrdoł, Emilia Augustyn, Wiktoria Mucha, Bugajska Klaudia, Bugajska Patrycja, Jakub Mucha, Hubert Grzesiak, Paweł Bugański, Anna Bugańska.