Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych

Gmina Gródek nad Dunajcem otrzymała kolejną dotację na remont i przebudowę gminnej infrastruktury drogowej. W dniu 17 czerwca Wójt Gminy – Józef Tobiasz odebrał z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika...

W dniu 17 czerwca Wójt Gminy – Józef Tobiasz  odebrał z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika w asyście Posłów i Senatorów,  promesę w kwocie 309 298 zł, która spożytkowana zostanie na remont drogi nr 290659K  Podole – Dział – Jelna.

Na łącznym odcinku około 1740 metrów planuje się remont nawierzchni jezdni, remont odwodnienia i poboczy, a także remont mostu.  Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 745 tyś. zł. Rozpoczęcie prac przewidziane zostało na lipiec 2019 roku.

Remont drogi gminnej  znacznie poprawi dla lokalnej społeczności dostępność do obiektu sakralnego  w Podolu, a także  miejsc widokowych. Zapewni alternatywę przejazdu w przypadku  utrudnień na drodze wojewódzkiej. Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy.