OSP JELNA Z NOWYM SAMOCHODEM

W dniu 18 października 2018 nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego marki Peugeot Boxer dla OSP Jelna. Wśród zaproszonych gości obecni byli Komendant Gminny ZOSP RP - Tadeusz Gąska, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP - Andrzej Kwaśniewski, strażacy z jednostek gminnych OSP oraz Radny Marcin Jasiński i Sołtys Ryszard Małek.

W dniu 18 października 2018 nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego marki Peugeot Boxer dla OSP Jelna. Wśród zaproszonych gości obecni byli Komendant Gminny ZOSP RP - Tadeusz Gąska, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP - Andrzej Kwaśniewski, strażacy z jednostek gminnych OSP oraz Radny Marcin Jasiński  i Sołtys Ryszard Małek.

Lekki samochód pożarniczy marki Peugeot Boxer L2H2 został zakupiony w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji konkursu, Samorząd Województwa Małopolskiego udzielił pomocy finansowej 73 gminom z terenu województwa na zapewnienie gotowości bojowej w tym 25 gminom na zakup samochodów pożarniczych.      W powiecie nowosądeckim jedynie gmina Gródek nad Dunajcem oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna otrzymały dotację na zakup samochodów pożarniczych. Pozostałe gminy z powiatu uzyskały dotację na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP.

Koszt samochodu wyniósł 100 000 zł brutto - 50% kwoty pochodziło z budżetu gminy Gródek nad Dunajcem, pozostałe 50% ze środków pochodzących z dotacji udzielonej przez Samorząd  Województwa Małopolskiego.

Zakupiony samochód jest w pełni przystosowany do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, zarejestrowany w Polsce jako uprzywilejowany, specjalny - pożarniczy. Pochodzi z 2013r.,  na wyposażeniu posiada m.in.:

- „szybkie natarcie” ze środkiem pianotwórczym,

- przedział kabinowy dostosowany do przewozu 6 osób w układzie 3+3,

- belkę świetlną i głośnik 150W oraz oświetlenie LED pola pracy,

- ogrzewanie postojowe Webasto,

- wciągarkę samochodową 4,2T sterowaną bezprzewodowo,

- zabudowę sprzętową, w którym pomieszczą się; pilarki, motopompy, agregat prądotwórczy oraz inny sprzęt wykorzystywany w ratownictwie.

Dzięki  wsparciu Wójta, Radnych Gminy Gródek nad Dunajcem oraz strażaków z OSP Jelna, gmina stała się właścicielem kolejnego samochodu pożarniczego, który w znaczącym stopniu zwiększy skuteczność działań ratowniczych oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem.

„Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”