Wiadomość z ostatniej chwili dotycząca Jeziora Rożnowskiego

Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem informuje, że woda w Jeziorze Rożnowskim stabilizuje się i szybko wraca do normy po niedawnych nawałnicach deszczu. Ogromne ilości śmieci, które napłynęły  z górnego Dunajca i Popradu zostały w większości usunięte, a pozostałe są usuwane sukcesywnie, pomimo że  nie są to odpady komunalne powstałe na terenie gminy Gródek nad Dunajcem, lecz na obszarze gmin górnego Dunajca i Popradu z części Słowacji. Jezioro Rożnowskie  jest zbiornikiem przepływowym i przy każdych większych ulewach lub powodziach sytuacja się powtarza i jest to naturalne zjawisko. Po usunięciu odpadów stałych woda szybko się regeneruje i za kilka dni nie będzie śladu po ostatnich nawałnicach. Dlatego już na przyszły tydzień zostały zlecone badania wody czy nadaje się ona do kąpieli. Wyniki będą ogłoszone na stronie internetowej gminy. Pragnę dodać, że wykonane wcześniej badania wody przed powodzią wykazały bardzo dobre wyniki jakości wody zdatnej do kąpieli tak w samym Gródku nad Dunajcem jak również i w Rożnowie.

Wójt Gminy  Gródek nad Dunajcem

Józef Tobiasz