GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE 2018

W dniu 17 czerwca 2018 r./niedziela/ na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla jednostek OSP grupy A - męskie drużyny pożarnicze i grupy C – kobiece drużyny pożarnicze. W zawodach wzięło udział 12 drużyn – 11 męskich i 1 drużyna kobieca z gmin Łososina Dolna, Gródek n/Dunajcem oraz Chełmiec.

W dniu 17 czerwca 2018 r./niedziela/ na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego  w Łososinie Dolnej odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla jednostek OSP grupy A - męskie drużyny pożarnicze i grupy C – kobiece drużyny pożarnicze.

W zawodach wzięło udział 12 drużyn – 11 męskich i 1 drużyna kobieca z gmin Łososina Dolna, Gródek n/Dunajcem oraz Chełmiec. Strażacy rywalizowali w następujących konkurencjach: sztafecie pożarniczej, mustrze oraz ćwiczeniach bojowych. Sędzią głównym zawodów był kpt. Mariusz Piwowar z Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Sączu. Zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej strażaków, ich sportowego ducha oraz będącego  w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. Tegoroczne zmagania strażaków ochotników  odbyły się przy piękniej słonecznej pogodzie i udziale wielu kibiców, w przerwie pomiędzy poszczególnymi konkurencjami uczestnicy mogli się posilić smacznym posiłkiem przygotowanym przez organizatora.

Gminę Gródek nad Dunajcem reprezentowały jednostki: OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem, OSP Jelna oraz OSP Przydonica.

OSP GRÓDEK N/DUNAJCEM – I miejsce

OSP PRZYDONICA – II miejsce

OSP ROŻNÓW – III miejsce

OSP JELNA - IV miejsce

Na szczególne słowa uznania zasługuje jednostka OSP Gródek nad Dunajcem, która oprócz tego, że zdobyła pierwsze miejsce z terenu Gminy Gródek nad Dunajcem, mogła się również poszczycić najlepszym czasem spośród wszystkich startujących drużyn!!!

Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!