VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

6 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Nowosądecki – Marek Pławiak oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem –Józef Tobiasz...

6 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Nowosądecki – Marek Pławiak oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz. Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem - Zofia Wolak oraz anglistka - Magdalena Kraj.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor, po czym nastąpiło przemówienie Wójta Gminy Gródek n. Dunajcem. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu w języku angielskim. Test zawierał szczegółowe pytania dotyczące kultury, geografii, historii i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych. W sumie w zmaganiach językowych wzięło udział 38 uczniów z 21 szkół podstawowych oraz 10 gimnazjów z terenu gmin: Korzenna, Łososina Dolna, Chełmiec i Gródek nad Dunajcem.

Laureatami konkursu zostali:

- W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:
I MIEJSCE – Aleksandra Oleksyk Szkoła Podstawowa w Wojnarowej
II MIEJSCE – Mikołaj Tobiasz Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
III MIEJSCE – Justyna Dumana Szkoła Podstawowa w Rożnowie
IV MIEJSCE – Karolina Zielińska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miłkowej
V MIEJSCE – Partycja Bodziony Szkoła Podstawowa w Rojówce

- W KATEGORII GIMNAZJUM:
I MIEJSCE – Martyna Winiarska Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korzennej
II MIEJSCE – Łukasz Bajorek Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
III MIEJSCE – Aleksandra Wolak Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
IV MIEJSCE – Zuzanna Pietrzak Gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach
V MIEJSCE – Barbara Ryba Gimnazjum w Tęgoborzy

Po konkursowych zmaganiach uczestnicy z opiekunami udali się na poczęstunek, a następnie wraz z Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem na spacer po gródeckiej okolicy.
Przed uroczystym rozdaniem nagród uczniowie klasy II gimnazjum z naszej szkoły zaprezentowali uczestnikom konkursu i nauczycielom przedstawienie pt. „Odkrywamy Wielką Brytanię”, przygotowane pod okiem pani Magdaleny Kraj.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n. Dunajcem oraz Radę Rodziców i sklepik Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje oraz dziękujemy nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

/tekst M. Kraj/