ZAWYJĄ SYRENY - ĆWICZENIA PK.RENEGADE/SAREX-17/I

Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem informuje, że w dniach 6-8 czerwca br. na terenie kraju przeprowadzone zostanie ćwiczenie pod kryptonimem „RENEGADE-SAREX 17/I” organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Podczas ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W ramach treningu emitowany będzie:

dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu

dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.