Już pływam – ruszyła kolejna edycja projektu

W ramach edycji małopolskiego projektu „Już pływam” w miesiącach maj, czerwiec 2017 r. już po raz kolejny dzieci z Gminy Gródek nad Dunajcem biorą udział w kursie nauki pływania. W projekcie bierze udział 52 uczniów z klas I-VI szkół podstawowych z m. Przydonica, Lipie, Jelna i Sienna.

Celem projektu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu po nauce szkolnej, zaspokajanie ich potrzeb ruchowych oraz korygowanie, poprawianie i zapobieganie powstawaniu wad postawy. Oczekiwanym rezultatem będzie zdobycie przez uczestników umiejętności pływania oraz promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

Projekt zakłada 16 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika na krytej pływalni w Nowym Sączu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W czasie cyklu szkoleniowego, dzieci mogą korzystać z części rekreacyjnej obiektu i zaplecza.

Podczas każdego wyjazdu uczniowie mają zapewnioną opiekę, transport oraz ubezpieczenie.
Całkowity koszt projektu: 17 640,00 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego przekazywanych przez Marszałka Województwa w 49,89 %. Pozostała część to środki z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem (w tym wkład finansowy rodziców uczestniczących w projekcie).

Dzięki prowadzonym zajęciom, dzieci nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydolności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała.

Zajęcia na basenie sprawiają dzieciom ogromną radość i frajdę. Ćwiczenia w wodzie uodparniają na przeziębienia i choroby. Przede wszystkim – pływanie to świetna zabawa!

E.C.

Pliki