Wóz strażacki dla OSP Rożnów

Gmina Gródek nad Dunajcem zakupiła samochód pożarniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowa. Używany samochód strażacki GBA 3/24 kosztował 152 tys. zł. Samochód zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, którego wartość wyniesie dodatkowo ok. 74,0 tys. zł. Oficjalne przekazanie i poświęcenie zakupionego samochodu nastąpi po jego całkowitej modernizacji i doposażeniu w niezbędny sprzęt, ale już teraz serdecznie gratulujemy druhom z Rożnowa udanego zakupu.

W dniu 1 kwietnia 2017 Gmina Gródek nad Dunajcem dokonała zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3/24, marki Renault Midliner M210 o mocy 154 kW  i pojemności 6180cm3 dla OSP Rożnów. Używany samochód strażacki wyprodukowany został w 1997 roku i przez cały dotychczasowy okres pełnił służbę we francuskiej jednostce ochrony przeciwpożarowej. Pojazd  posiada ośmioosobową kabinę, napęd 4 x 4, zbiornik wody na 3000 l, ponadto dysponuje linią szybkiego natarcia oraz automatycznie wysuwanym masztem oświetleniowym.

Zakupu dokonano w całości z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem - koszt samochodu wyniósł 152 000,00 zł a planowany koszt doposażenia w dodatkowy sprzęt wyniesie około 74 000,00 zł.

Zakup wozu strażackiego wraz z wyposażeniem pozwoli na sprawniejsze podejmowanie akcji, szybszy dojazd OSP na miejsce zdarzenia oraz większą skuteczność podejmowanych czynności przez strażaków. Posiadając samochód z napędem 4 x 4, jednostka  OSP Rożnów będzie mogła skutecznie uczestniczyć w akcjach ratowniczych nawet w  trudnych, mało dostępnych rejonach naszej gminy oraz podczas złych warunków pogodowych utrudniających prowadzenie akcji jednostkom nie posiadającym takiego napędu.

Oficjalne przekazanie i poświęcenie zakupionego samochodu nastąpi po jego całkowitej modernizacji i doposażeniu w niezbędny sprzęt,  ale już teraz serdecznie gratulujemy i życzymy strażakom z OSP Rożnów, by ich samochody nie rdzewiały, licznych wyjazdów ale tylko na ćwiczenia oraz aby patron strażaków św. Florian zawsze czuwał nad nimi.

(R.K)