Znamy już wykonawcę przebudowy drogi powiatowej w Siennej

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Gminę Gródek nad Dunajcem na przebudowę drogi powiatowej w Siennej – etap I. W przetargu oceniano nie tylko zaproponowaną cenę, ale także oferowane okresy rękojmi, gwarancji i termin wykonania. Za kwotę prawie 1,46 mln zł firma z Dębicy ma wykonać 2 km nowej nawierzchni oraz ponad 1 km chodnika. Roboty mają potrwać maksymalnie 120 dni.

Do przetargu na przebudowę drogi powiatowej powiatowej 1561 K Sienna – Siedlce w km 0+011,21 do 2+090,21 w miejscowościach Sienna, Jelna (odcinek I, II i III) zgłosiło się 5 firm. Żadna z ofert nie przekroczyła kwoty jaką Gmina Gródek nad Dunajcem przeznaczyła na sfinansowanie robót drogowych objętych przetargiem. W przetargu oceniano 3 kryteria: cenę, okres rękojmi i gwarancji, a także termin wykonania. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy oferując zrealizowanie wszystkich robót za kwotę 1 463 556,41 zł w terminie 120 dni,  udzielając jednocześnie 7 letniej gwarancji i rękojmi. Na przełomie marca i kwietnia zostanie podpisana umowa obejmująca wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 2 km (w Siennej oraz fragmentu drogi w Jelnej), oraz chodników na łącznej długości ponad 1 km  (od szkoły w Siennej do drogi dojazdowej do kościoła).

Przebudowa drogi Sienna-Siedlce współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w 63,63%. Pozostałe środki zapewniają po połowie Gmina Gródek nad Dunajcem oraz Powiat Nowosądecki. Cała inwestycja obejmująca w sumie przebudowę drogi na odcinku prawie 3 km ma zakończyć się na początku 2018 roku. II etap robót, w ramach którego powstanie jeszcze nawierzchnia i chodnik w centrum Jelnej będzie realizowany z harmonogramem określonym w umowie dotacji na przełomie 2017 i 2018 roku.