Będzie sygnalizacja świetlna na mostach w Rożnowie oraz Witowicach Dolnych

Już wkrótce poprawi się organizacja ruchu na drodze Witowice Dolne - Rożnów, a dokładnie na dwóch mostach, które są długie i mają tylko jeden pas ruchu. Kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Problem pierwszeństwa wjazdu na most załatwi już wkrótce sygnalizacja świetlna, której budowę zlecił właśnie Starosta Nowosądecki - Marek Pławiak.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podjął decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów.
- Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie – zapewnia starosta Marek Pławiak. – To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.

Warto przypomnieć, że w latach wcześniejszych na drodze z Rożnowa do Witowic Dolnych wymalowane zostały linie krawędziowe co również znacznie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa ruchu na tej drodze.