3 km nowych nawierzchni na drogach gminnych jeszcze w październiku

Rozpoczynają się kolejne roboty na drogach gminnych. Do końca października powstanie łącznie ponad 3,0 km nowych nawierzchni. Za kwotę ok. 618 tys. zł zmodernizowane zostaną 4 drogi: w Jelnej, Bartkowej-Posadowej, Tropiu oraz w Roztoce-Brzezinach.

W ramach dodatkowego podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Gmina Gródek nad Dunajcem otrzymała promesę gwarantującą środki z budżetu państwa w wysokości 620 000 zł na remont 4 kolejnych dróg gminnych. Inwestycje były już od dawna przygotowane więc wystarczyło jedynie przeprowadzić przetargi, aby wyłonić wykonawców robót. Sprawnie przeprowadzone procedury pozwoliły rozstrzygnąć przetargi po wyjątkowo korzystnych cenach i jeszcze we wrześniu podpisano umowy z Wykonawcami. W chwili obecnej dobiegają już końca roboty na drodze „Podole - Posadowa” w Bartkowej – Posadowej gdzie powstał odcinek drogi betonowej o długości ponad 450 mb. Na pozostałych 3 drogach roboty powinny się rozpocząć lada dzień - Wykonawcy przejęli już place robót.

A oto zestawienie dróg, które zostaną wyremontowane:
1. "Tropie-Habalina" (nr 290613K) w Tropiu - 650 mb (nawierzchnia asfaltowa)
Wartość zadania: 116 183,84 zł
Wykonawca: PRDM S.A. z Nowego Sącza
2. „Podole - Posadowa” (nr 290651K) Bartkowej – Posadowej - 450 mb (nawierzchnia betonowa, remont odwodnienia drogi)
Wartość zadania: 97 670,59 zł
Wykonawca: KAM-BET Krzysztof Rolka, Bartkowa-Posadowa
3. „Borek – Roztoka - Szkoła” (nr 290620K) w Roztoce-Brzezinach i Tropiu  - 580 mb (nawierzchnia betonowa)
Wartość zadania: 128 464,03 zł
Wykonawca: KAM-BET Krzysztof Rolka, Bartkowa-Posadowa
4. „Jelna – Niwy – Kawiory” (nr 290692K) w Jelnej - 1,46 km  (nawierzchnia asfaltowa, remont odwodnienia drogi)
Wartość zadania: 276 104,18 zł
Wykonawca: PRDM S.A. z Nowego Sącza
Pozostaje tylko czekać na poprawę pogody, żeby drogowcy mogli spokojnie przystąpić do robót.