Otwarte Wrota Pogórzy w naszej gminie

W sobotnie deszczowe popołudnie otworem stanęło Gospodarstwo ekoturystyczne u Michała w Roztoce – Brzeziny, zapraszając wydarzenie " Czas wolnej płynie przy Starym Młynie” realizowane w ramach akcji „Otwarte Wrota Pogórzy”. Stowarzyszenie „Wczoraj, Dziś, Jutro” zadbało by móc skosztować regionalnego poczęstunku oraz wziąć udział w warsztatach zielarskich...

W sobotnie deszczowe popołudnie otworem stanęło Gospodarstwo ekoturystyczne u Michała w Roztoce – Brzeziny, zapraszając na wydarzenie " Czas wolnej płynie przy Starym Młynie” realizowane w ramach akcji „Otwarte Wrota Pogórzy”, których inicjatorem jest przewodnik Piotr Firlej.
Można było posłuchać ciekawej historii zabytkowej osady młyńskiej opowiedzianej przez właściciela  Michała Winiarskiego. Stowarzyszenie „Wczoraj, Dziś, Jutro” zadbało by móc skosztować  regionalnego poczęstunku oraz wziąć udział w warsztatach zielarskich dotyczących rozpoznawania i nazywania ziół, a także wytężyć  swe szare komórki przy rozwiązywaniu krzyżówek tematycznych. Atrakcją były warsztaty rękodzielnicze szycia lnianych woreczków na suszone zioła, chętnych do sprawdzenia swych sił w ręcznym szyciu nie brakowało.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

(R/R)