200 lat dla Pana Waleriana!

5 sierpnia br. swoje setne urodziny obchodził mieszkaniem Zbyszyc - Pan Walarian Wachel. W tym uroczystym dniu z życzeniami dla Jubilata pospieszyła delegacja samorządu naszej gminy w osobach Wójta Gminy - Józefa Tobiasza i radnego Zbyszyc - Wacława Krężla, a także przedstawicieli ZUS w Nowym Sączu. Gratulując Panu Walerianowi pięknego jubileuszu składamy tradycyjne życzenia... 200 lat!

Sto lat, to czas, który dla większości z nas - zwłaszcza na początku drogi życiowej - wydaje się nie do osiągnięcia… To czas, w którym zebrać można mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i wiele doświadczyć.
W dniu tek pięknego jubileuszu z życzeniami do Pana Waleriana pospieszył Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem mgr inż. Józef Tobiasz wraz z kierownikiem OPS Panią Krystyną Pajor, zastępcą kierownika USC Panią Małgorzatą Basta oraz delegacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu.
"Dostojny JUBILACIE! Tak wzniosła i wyjątkowa chwila jaką jest 100 rocznica urodzin nie zdarza się często w naszej gminie. Dar, którego Pan doświadcza jest skarbnicą i drogocennym dziedzictwem dla naszych pokoleń a szczególną wartość stanowi dla Pana najbliższych osób.
Ten, niecodzienny Jubileusz to dla mnie moment, w którym chcę Panu podziękować za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat, a przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, spokoju, z uśmiechem i pogodą ducha w klimacie wdzięczności, szacunku i życzliwości otoczenia na dalsze długie lata życia
".
Podczas spotkania popłynęło wiele wspomnień z lat dzieciństwa i młodości Pana Waleriana. Urodzony w Zbyszycach w rodzinie organisty, życzliwy, pracowity. Doświadczył tragedii II Wojny Światowej gdy został aresztowany. Życie upływało na pracy, ale dziś w dniu jubileuszu w gronie najbliższych, rodziny, przedstawicieli samorządu, troskliwych opiekunów popłynęło tradycyjne 200 lat.