Zaproszenie na XXV Sesję Rady Gminy Gródek nad Dunajcem

Sesja rozpocznie się 29 czerwca 2016 roku o godz.15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gródku nad Dunajcem.

Sesja rozpocznie się 29 czerwca  2016 roku o godz.15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gródku nad Dunajcem.

Porządek obrad jest następujący:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Wnioski o zmianę porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu  z poprzedniej Sesji Rady Gminy.
  4. Sprawozdanie  Wójta   z działalności w okresie między sesjami.
  5. Interpelacje  i zapytania radnych.
  6. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Policji w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem.
  7. Rozpatrzenie   sprawozdania   z    zakresu   przygotowania   Gminy   Gródek  nad Dunajcem do sezonu letniego, w szczególności w obszarach: turystyka, agroturystyka, rekreacja oraz porządek publiczny i bezpieczeństwo.
  8. Rozpatrzenie sprawozdania z zakresu promocji Gminy Gródek nad Dunajcem i współpracy z zaprzyjaźnionymi gminami.
  9. Rozpatrzenie sprawozdania z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz przeciwpowodziowej - działalność Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem.
  10. Rozpatrzenie sprawozdania z zakresu działalności służby zdrowia i stanu opieki higieniczno-lekarskiej w gminnych  placówkach oświatowych.
  11. Rozpatrzenie sprawozdania dot. jednostkowych analiz  dyrektorów szkół w zakresie efektywności kształcenia, w tym udział uczniów  w konkursach, turniejach i zawodach. Informacja  o planowanych działaniach na terenie szkolnych obiektów w czasie najbliższej przerwy wakacyjnej.
  12. Podjęcie uchwał w sprawie :
  1. określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Gródek nad Dunajcem,
  2. wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości położonych w Rożnowie,
  3. przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Gródek nad Dunajcem,
  4. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Gródek nad Dunajcem,
  5. zmiany uchwały Nr XLIX/295/2013 Rady Gminy Gródek nad Dunajcem z dnia 31.12.2013 roku w sprawie: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gródek nad Dunajcem, zmienionej uchwałą nr XXIII/159/2016 Rady Gminy Gródek nad Dunajcem z dnia 04 maja 2016 roku,
  6. wyrażenia opinii dot. projektu opracowanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony  Środowiska listy obszarów Natura 2000 (proponowanej zmiany granic), zgodnie z przepisami prawa Unii Europejskiej,
  7. przyjęcia statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem,
  8. przyjęcia statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku nad Dunajcem,
  9. zmian w budżecie oraz zmiany uchwały budżetowej Gminy Gródek nad  Dunajcem na 2016 rok,
  10. udzielenia dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem,
  11. udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  12. porozumienia międzygminnego  o współpracy w zakresie wspólnego przygotowania, aktualizowania i uzgadniania z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego Planu Rozwoju Zbiornika Czchowskiego.
  1. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
  2. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
  3. Zamknięcie Sesji.