Przenieśli się w dawne czasy... wyjątkowy piknik w Podolu-Górowej

5 czerwca przy Zespole Szkół w Podolu – Górowej odbył się „Piknik Rodzinny wehikułem czasu w Średniowiecze”. Była to impreza o wyjątkowym charakterze, jakiej nigdy dotąd w Podolu – Górowej nie było, ponieważ przeniosła uczestników w dawne czasy.

5 czerwca przy Zespole Szkół w Podolu – Górowej odbył się „Piknik Rodzinny wehikułem czasu w Średniowiecze”.  Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała , z czego cieszą się główni organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Podolu – Górowej „Działajmy Razem” oraz Rada Rodziców.
Była to impreza o wyjątkowym charakterze, jakiej nigdy dotąd w Podolu – Górowej nie było, ponieważ przeniosła uczestników w dawne czasy. Warsztaty, pokazy i turnieje prezentowane przez grupę rekonstrukcyjną „Bractwo Rycerskie Kasztelanii Sandeckiej” ze Starego Sącza oraz stroje średniowieczne, w które również były ubrane organizatorki imprezy nadawały imprezie klimatu średniowiecza. Publiczności szczególnie podobała się walka prawdziwych rycerzy, pokazy łucznictwa i  tańców dawnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pn „ Sala Tortur” wypożyczona z zasobów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która jeszcze  będzie udostępniana do 10 czerwca 2016 roku do godz. 12.00 w ZS w Podolu - Górowej.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością szczególni goście: Starosta Powiatu Nowosądeckiego – Pan Marek Pławiak wraz rodziną, Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem oraz ksiądz Dziekan Adam Urbański i ksiądz Prałat Stanisław Kukla.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy: TUTAJ

(R. Gryzło)