Jubileusz X-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Roztoce-Brzezinach

1 czerwca w Roztoce-Brzezinach upłynął pod znakiem wielkiego świętowania. W tamtejszej szkole obchodzono w tym dniu X–leciem nadania tej placówce imienia Janusza Korczaka. Uroczystość połączona została ze Świętem Rodziny i Dniem Dziecka. Z okazji jubileuszu zostały wręczone Medale Korczakowskie przyznawane za szczególne osiągnięcia....

1 czerwca w Roztoce-Brzezinach upłynął pod znakiem wielkiego świętowania. W tamtejszej szkole obchodzono w tym dniu X–leciem nadania tej placówce imienia  Janusza Korczaka. Uroczystość połączona została  ze Świętem Rodziny i Dniem Dziecka.  Z okazji jubileuszu zostały wręczone Medale  Korczakowskie przyznawane  za szczególne osiągnięcia związane z nauką, pracą społeczną na rzecz szkoły oraz zaangażowanie w propagowanie idei Korczakowskich.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św.. Po części oficjalnej, podczas której wręczono Medale Korczakowskie, organizatorzy zaprosi wszystkich na program artystyczny pt.  "Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat", przygotowywany przez społeczność szkolną (pod opieką pań:  Haliny Bodziony, Ewy Prusak i Lucyny Szarek). W przygotowanie uroczystości włączyli się również rodzice dzieci uczących sie w szkole w Roztoce-Brzezinach, a sami uczniowie pokazali jak wspaniałe posiadają talenty i możliwości. Występ dzieci został doceniony przez zebranych gości, wśród których znaleźli się m. in. Kurator Oświaty w Nowym Sączu i Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem - Józef Tobiasz.

Całość dopełniły słodycze i posiłek dla wszystkich uczestników wydarzenia.