V Międzygminny Konkurs Języka Niemieckiego

30 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się V Międzygminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Najlepsi okazali się reprezentanci naszej gminy zdobywając I miejsce oraz dwa wyróżnienia. W zmaganiach pod patronatem Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem wzięło udział 25 uczniów z terenu trzech gmin.

30 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się V Międzygminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Patronat nad konkursem, zorganizowanym przez Dyrektora Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem - Panią Zofię Wolak oraz nauczycielkę języka niemieckiego - Panią Karolinę Litwińską,  objął Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem.

W zmaganiach językowych wzięło udział 25 uczestników z 14 gimnazjów, znajdujących się na terenie gmin: Gródek nad Dunajcem, Korzenna oraz Łososina Dolna:. Uczestnicy pisali godzinny test konkursowy, obejmujący zadania z zakresu: rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz znajomości struktur gramatyczno - leksykalnych.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – DOROTA NOWAK Zespół Szkół w Rożnowie
II MIEJSCE – NATALIA SZELEC Zespół Szkół w Librantowej
III MIEJSCE – ALEKSANDRA SUS Zespół Szkół w Korzennej
I WYRÓŻNIENIE – MAŁGORZATA MATUSIK Zespół Szkół w Gródku nad Dunajcem, która na konkurs stawiła się niebawem po powrocie z Brukseli!
II WYRÓŻNIENIE – MATEUSZ WOLAK Zespół Szkół w Podolu - Górowej

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, Ośrodek „Barbara” w Gródku nad Dunajcem, firmę FAKRO, firmę PROFLORA Mateusz Litwiński oraz Dyrekcję Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem.

Przed uroczystym rozdaniem nagród uczniowie klasy II gimnazjum z naszej szkoły zaprezentowali uczestnikom konkursu i nauczycielom przedstawienie teatralne w języku niemieckim pt. „Aschenputtel – Kopciuszek”, przygotowane przez p. Karolinę Litwińską.
Pełen humoru występ bardzo się wszystkim podobał!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!
Szczególne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie.

Pozostałe zdjęcia z konkursu: TUTAJ

źródło i fot. Echo Pogórza