Remiza OSP w Rożnowie zostanie zmodernizowana

W lipcu rozpocznie się remont remizy OSP w Rożnowie. Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Gródek nad Dunajcem z budżetu województwa w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”, do końca wakacji na budynku remizy wymieniony zostanie dach, stolarka okienna i drzwiowa, a na wieży zostanie wykonana nowa elewacja.

O tym co i w której remizie należy wyremontować lub zmodernizować najlepiej wiedzą strażacy, dlatego decyzję, którą remizę zgłosić do konkursu „Małopolskie Remizy”władze naszej gminy pozostawiają Zarządu Gminnemu OSP. W tym roku gminny zarząd OSP wytypował remizę w Rożnowie.

Wniosek Gminy Gródek nad Dunajcem o dofinansowanie prac budowlano-remontowych został pozytywnie rozpatrzony i Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał na modernizację remizy dotację w wysokości 37,83 tys. zł. Aby wykonać zaplanowany zakres prac Rada Gminy Gródek nad Dunajcem zabezpieczyła w budżecie gminy na rok 2015 środki własne w wysokości 65,67 tys. zł, w związku z czym druhowie w Rożnowie dysponują kwotą 103,5 tys. zł na modernizację swojej remizy.

Dzięki tym środkom na budynku remizy zostanie wymienione pokrycie dachowe, wstawione zostaną nowe okna, drzwi i wyremontowane kominy. Wykonana zostanie także nowa elewacja na wieży. Prace będą realizowane w wakacje.