I Gminny Konkurs o tytuł “Małego Mistrza Ortografii”

Uczniowie klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy zmierzyli się z ortografią. Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Małego Mistrza Ortografii zorganizowała po raz pierwszy Szkoła Podstawowa w Przydonicy. Uczniowie musieli napisać dyktando, następnie rozwiązywali zadania testowe o zróżnicowanej trudności.

Uczniowie klas 1-3 z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy zmierzyli się z ortografią. Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Małego Mistrza Ortografii zorganizowała po raz pierwszy Szkoła Podstawowa w Przydonicy. Uczniowie musieli napisać dyktando, następnie rozwiązywali zadania testowe o zróżnicowanej trudności. W każdej grupie wiekowej udało się wyłonić Mistrza. Nagrody otrzymali także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz wszyscy uczestnicy, którzy podjęli trud przygotowania się do tak wymagającego konkursu. Organizatorki, panie: Maria Szarota, Jolanta Ziółkowska i Magdalena Gach zadbały, aby rywalizacja odbyła się w przyjaznej dla dzieci atmosferze. I udało się!

Emocje były – ale pozytywne, bo dzieci zaraz po rozwiązaniu zadań bawiły się na placu zabaw, a potem obejrzały zabawny występ przygotowany przez Szkolne Kółko Teatralne E.T.M. działające w szkole w Przydonicy. Po ocenieniu prac przez Komisję Konkursową, dyrektor Mirosław Szarota wręczył dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podziękowania otrzymały panie przygotowujące wychowanków. Wszyscy zgodnie przyznali, że konkurs musi odbywać się już co rok!

A oto wyniki:

Klasy pierwsze:

1. miejsce: Antoni Tobiasz (Sienna)

2. miejsce: Edyta Rogalska (Podole-Górowa)

3. miejsce: Igor Serek (Przydonica)

Klasy drugie:

1.miejsce: Filip Burek (Sienna)

2. miejsce: Julia Marchacz (Podole-Górowa)

3. miejsce: Bartosz Matusik  (Lipie)

Klasy trzecie:

1.miejsce: Hanna Bodziony (Podole-Górowa)

2.miejsce: Katarzyna Górowska (Gródek nad Dunajcem)