Wystawa fotograficzna w Zespole Szkół w Jelnej…

W dniach 9 - 11 maja 2016r. w Zespole Szkół w Jelnej można było oglądać wystawę fotograficzną poświęconą postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i jego męczeńskiej śmierci pt. „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko - Kapłan i Męczennik”. Dla gości odwiedzających wystawę uczniowie gimnazjum w Jelnej przygotowali program artystyczny poświęcony patronowi swojej szkoły.

W dniach 9 - 11 maja 2016r.  w Zespole Szkół w Jelnej można było oglądać wystawę fotograficzną poświęconą postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i jego męczeńskiej śmierci pt. „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko - Kapłan i Męczennik”. Dla gości odwiedzających wystawę uczniowie gimnazjum w Jelnej przygotowali program artystyczny poświęcony patronowi swojej szkoły.

Wystawa fotograficzna została opracowana przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność". Zdjęcia pochodzą z różnych źródeł, m.in. Archiwum Historycznego NSZZ” Solidarność. Organizatorem wystawy była Przewodnicząca NSZZ "Solidarność", Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty w Gminie Gródek nad Dunajcem - Pani Krystyna Schabińska, zaś współorganizatorem Dyrektor Zespołu Szkół im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jelnej - Pan Ryszard Baziak.

Wystawę obejrzało kilkuset uczniów ze szkół z terenu naszej gminy wraz z wychowawcami. Goście obejrzeli także wzruszający program artystyczny poświęcony temu niezłomnemu kapłanowi, przygotowany przez uczniów gimnazjum, pod kierunkiem Pani Agaty Tokarskiej i Pani Urszuli Baziak. W trakcie wystawy uczniowie mogli złożyć dobrowolne deklaracje z własnoręcznym podpisem, że będą "zło zwyciężać dobrem" oraz wziąć udział w konkursie na najlepszy cytat księdza Jerzego. Najwięcej głosów oddano na cytat: „Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.”

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Jelnej zwrócili się do rówieśników z innych szkół z apelem, który niżej przytoczymy: "Niech to dzisiejsze spotkanie zainspiruje nas do szukania prawdy o przeszłości naszej Ojczyzny, o ludziach, którym winniśmy pamięć i hołd. Niech komputer i Internet nie służą nam do podejmowania tylko działań łatwych i przyjemnych. Korzystajmy ze wskazówek jakie nam pozostawili w swoim nauczaniu wspomniani Księża".

Zorganizowana wystawa dostarczyła wszystkim zwiedzającym wielu wzruszających przeżyć, a także pozwoliła pogłębić wiedzę  i oddać hołd należny tak Wielkiemu Polakowi.

źródło i fot. zsjelna.gminagrodek.pl