XVIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w Zbyszycach

Jedna z największych imprez promujących bogactwo kulturowe Małopolski 29 maja 2016 roku zawita do ZBYSZYC! W programie wydarzenia m. in. zwiedzania kościoła i dworu, a także wystawy i wykład historyka sztuki...

Zwiedzanie Zbyszyc znalazło się w programie XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego "Wszystko płynie". To jedno z największych cyklicznych wydarzeń, promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Organizatorzy zapraszają do Zbyszyc 29 maja (w niedzielę) od godziny 10:00 do 18:00.

Program imprezy jest następujący:

Założenie dworskie w Zbyszycach

kościół: Zbyszyce 29, Gródek nad Dunajcem

• 10.00–18.00 Zwiedzanie indywidualne kościoła i dworu
  • 10.00–18.00 Zwiedzanie indywidualne zabytkowego ogrodu
  • 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 [ 45 min] Zwiedzanie z przewodnikiem
  • 10.00–18.00 Zbyszyce – zatopiona wieś – wystawa planszowa
  • 11.00–16.00 Kiermasz przysmaków i rękodzieła regionalnego
  • 13.00 [ 45 min] Zbyszyce na szlaku węgierskim w dawnych wiekach. Woda, gościńce, ludzie – wykład historyka sztuki dr. Zoltána Gyalókayeg

W programie przewidziano dodatkowo spotkanie z fotografem Wojciechem Plewińskim, który przez dziesięciolecia dokumentował okolice Jeziora Rożnowskiego i toczące się wokół niego życie.

Na gości będzie czekał również kiermasz lokalnych przysmaków i rękodzieła regionalnego.

Uczestnicy imprez, promujących atrakcje Małopolski, otrzymają bezpłatną publikację – piąty tom serii wydawniczej, towarzyszącej Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego od 2012 r.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach tegorocznej edycji jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązuje rezerwacja miejsc.

Więcej informacji na stronie: http://www.dnidziedzictwa.pl oraz https://www.facebook.com/mik.krk

A tymczasem wszystkich pasjonatów historii Zbyszyc zapraszamy na stronę internetową Narodowego Archiwum Cyfrowego gdzie można zapoznac się z mapami Zbyszyc z 1846 roku... TUTAJ