13 Korona Pogórzy 2016 zahaczyła o gminę Gródek nad Dunajcem

Pierwszy weekend kwietnia obfitował w pełne 2 dni atrakcji, 5 wycieczek pieszo-autokarowych, 10 przewodników, 14 prelekcji oraz ponad 100 nagród do wygrania w tym lot samolotem, kultowej już imprezy turystycznej „Korona Pogórzy”.

Pierwszy weekend kwietnia obfitował w  pełne 2 dni atrakcji, 5 wycieczek pieszo-autokarowych, 10 przewodników, 14 prelekcji oraz  ponad 100 nagród do wygrania w tym lot samolotem,  kultowej już imprezy turystycznej „Korona Pogórzy”.

Turyści w różnej grupie wiekowej  pod okiem fachowych przewodników odwiedzili kilka miejsc na terenie gminy. Byli między innymi w kościele w Tropiu,  Zbyszycach, Podolu. Zwiedzili rożnowską beluardę , zaporę wodną, ponad stu letni (jeszcze działający) młyn w Podolu-Górowej, a także gospodarstwo ekologiczne Eko-Dolina u Michała Winiarskiego w Roztoce-Brzeziny.  W starej wiejskiej zabudowie na uczestników czekało moc atrakcji przygotowanych przez stowarzyszenie „Wczoraj, Dziś, Jutro”.  Turyści zostali poczęstowani regionalnymi przysmakami takimi jak chleb ze smalcem i ogórkiem, lokalnymi piernikami, kawą żołędziową oraz  fasolą Piękny Jaś w panierce, która jak przystało na produkt tradycyjny  okazała się prawdziwym kulinarnym hitem.  Zainteresowani wzięli udział w warsztatach szycia  drobnych pamiątek  regionalnych, konkursie łuskania fasoli na czas oraz rozwiązywania  krzyżówek i łamigłówek tematycznych.

Czekamy na kolejną Koronę, może tym razem tylko na terenie gminy, gdyż mamy kilka prawdziwych perełek godnych pokazania.

(R.R.)