Zmiany w Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego

Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego liczyć będzie 3 gminy. Rada Gminy Chełmiec, na sesji 30.12.2015 roku podjęła uchwałę o wystąpieniu Gminy ze Związku Gmin. W ponad 20-letniej historii Związku jest to pierwszy przypadek wystąpienia gminy z jego struktur.

Jak zapewniają władze Związku "pomimo tej sytuacji Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego będzie funkcjonował dalej, realizując swoje cele dla dobra pozostających w Związku Gmin".

Obecnie Związek tworzą 3 gminy - Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem i Czchów, podobnie jak było to na początku w latach 90-tych.