50 lat razem... kolejni małżonkowie z medalami Prezydenta RP

Dwanaście par małżeńskich z terenu naszej gminy obchodzi w tym roku Złote Gody. Dostojni małżonkowie zostali uhonorowani medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymali z rąk Wójta Gminy - Józefa Tobiasza. Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

23 listopada br. w Ośrodku Rekolekcyjnym "ARKA" w Gródku nad Dunajcem odbyła się wyjątkowa uroczystość - doroczne spotkanie par małżeńskim z 50-letnim stażem. W tym roku Wójt Gminy - Józef Tobiasz miał zaszczyt zaprosić do "ARKI" dwanaście par.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie Mszą Świętą celebrowaną przez księży z naszych parafii. Następnie przyszedł czas na wręczenie odznaczeń. Dostojni małżonkowie zostali uhonorowani medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymali z rąk Wójta Gminy - Józefa Tobiasza.

Do wielu serdecznych życzeń i gratulacji, w tym od władz kościelnych, dołączyli się również przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego  osobach: Józefa Klimka - Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem oraz Zygmunta Parucha - Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła kapela "Rożnowioków", która pod odegraniu dla Jubilatów "Sto lat", przygrywała później wszystkim podczas obiadu.

Niestety z różnych względów nie wszyscy Jubilaci mogli wziąć udział w uroczystościach. Medale, kwiaty, upominki  i życzenia z gratulacjami odebrali od Wójta w domach.

"Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia"

Na koniec lista naszych Jubilatów:

1. Janina i Edward Fedko z Lipia,
  2. Kazimiera i Józef Gabrowski z Tropia,
  3. Joanna i Stanisław Gargula z Bartkowej - Posadowej,
  4. Janina i Władysław Garncarczyk z Gródka nad Dunajcem,
  5. Maria i Edward Hajduk z Podola - Górowej,
  6. Stanisława i Stanisław Krężel ze Zbyszyc,
  7. Michalina i Józef Matusik z Bartkowej – Posadowej
  8. Maria i Marian Nędza z Gródka nad Dunajcem,
  9. Joanna i Jan Osuch z Przydonicy,
  10. Bożena i Piotr Sztwiertnia z Rożnowa
  11. Rozalia i Wunibald Szymosz z Rożnowa,
  12. Maria i Walerian Wachel ze Zbyszyc.

i galeria zdjęć...