Można składać wnioski do nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy

Procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy ruszyła na dobre. Po długim oczekiwaniu na materiały geologiczne w końcu można zacząć etap przyjmowania wniosków do podstawowego dokumentu planistycznego jakim jest "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy".

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest dokumentem, który stanowi podstawę do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Olbrzymia ilość i szeroki zakres wniosków o zmianę planu przestrzennego z 2005 roku sprawiła, że Rada Gminy w Gródku nad Dunajcem postanowiła przystąpić do opracowania całego planu od nowa. Część postulatów mieszkańców z uwagi na zapisy obwiązującego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania nie miałaby szans na uwzględnienie, dlatego zapadła decyzja, że procedura planistyczna obejmie również studium. Aby przystąpić do właściwej procedury planistycznej koniecznym jest sporządzenie opracowania ekofizjograficznego, który obejmuje m. in. kwestie geologiczne, w tym osuwiska. Niestety na te właśnie dane geologiczne opracowywane przez Instytut Geologiczny władze gminy musiał czekać blisko dwa lata. W końcu w ostatnich tygodniach geologodzy zakończyli swoje pracy i można rozpocząć prace planistyczne.

Procedura zmiany planu przestrzennego jest długa, ale warto interesować się jej postępami na bieżąco śledząc ogłoszenia i informacje Wójta Gminy w tej sprawie. Na poszczególnych etapach można składać wnioski i uwagi, które będą analizowane przez urbanistów.

W chwili obecnej przez 30 dni, tj. do 24 grudnia 2015 roku w Urzędzie Gminy w Gródku nad Dunajcem można składać WNIOSKIwłaśnie do opracowywanego studium. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, lub nazwę i adresu jednostki organizacyjnej,  przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Jest to bardzo ważny etap – jeżeli coś zostanie pominięte w studium, to w planie przestrzennym również się nie znajdzie.

Bliższe informacje na temat toczącej się procedury planistycznej można uzyskać w referacie Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Gródku nad Dunajcem (pok. Nr 5 – tel. 18 440 10 35 lub 18 441 62 87 wewn. 31 i 32).

Wzór druku wniosku do studium/planu przestrzennego: WNIOSEK

Obowiązujące Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Gródek nad Dunajcem:

1. Inwentaryzacja i kierunki rozwoju infrastruktury technicznej

2. Kierunki zagospodarowania przestrzennego