Droga Lipie-Zbęk-Miłkowa jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana

Bardzo zniszczona przez ulewne deszcze droga gminna Lipie – Zbęk – Miłkowa doczeka się odbudowy jeszcze w tym roku. Dzięki środkom z budżetu państwa przeznaczonym na usuwanie skutków klęsk żywiołowych już za kilka tygodni najbardziej zniszczone odcinki drogi zyskają nowa nawierzchnię, a uszkodzony korpus drogi zostanie zabezpieczony koszami siatkowo-kamiennymi.

Bardzo zniszczona przez ulewne deszcze droga gminna Lipie – Zbęk – Miłkowa doczeka się odbudowy jeszcze w tym roku.  Dzięki środkom z budżetu państwa przeznaczonym na usuwanie skutków klęsk żywiołowych już za kilka tygodni najbardziej zniszczone odcinki drogi zyskają nowa nawierzchnię, a uszkodzony korpus drogi zostanie zabezpieczony koszami siatkowo-kamiennymi.

Droga gminna Lipie-Zbęk-Miłkowa była wielokrotnie uszkadzana przez liczne klęski żywiołowe w ostatnich latach. Największe zniszczenia wystąpiły w roku 2011. W kolejnych latach szkody te znacznie się pogłębiły - również w roku 2014 ulewne deszcze nie oszczędziły drogi. Starania władz gminy o środki na odbudowę drogi przyniosły pozytywny efekt – Wójt Gminy – Józef Tobiasz właśnie otrzymał promesę gwarantującą 0,53 mln zł z budżetu państwa na odbudowę drogi.  Otrzymane środki stanowić będą nie więcej niż 80% wartości wszystkich zaplanowanych robót.

W ramach odbudowy drogi wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku 1,8 km oraz zabezpieczony zostanie korpus drogi koszami siatkowo-kamiennymi.