Na drodze powiatowej w Podolu-Górowej będzie bezpieczniej

Trwają prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej Podole Górowa – Łęka na odcinku od mostu przy drodze wojewódzkiej nr 975 do skrzyżowania z drogą gminną Podole - Górowa, niebieski szlak. Inicjatywa władz gminy oraz zaoferowane wsparcie finansowe spotkały się z przychylnością Starosty Nowosądeckiego, dzięki czemu już w najbliższych tygodniach mieszkańcy będą korzystać nie tylko z nowej nawierzchni, ale i chodnika wraz z oświetleniem ulicznym.

Trwają prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej Podole Górowa – Łęka na odcinku od mostu przy drodze wojewódzkiej nr 975 do skrzyżowania z drogą gminną Podole - Górowa, niebieski szlak. Inicjatywa władz gminy oraz zaoferowane wsparcie finansowe spotkały się z przychylnością Starosty Nowosądeckiego, dzięki czemu już w najbliższych tygodniach mieszkańcy będą korzystać nie tylko z nowej nawierzchni, ale i chodnika wraz z oświetleniem ulicznym.

Z wielkim zadowoleniem obserwujemy wszyscy od paru miesięcy postępy robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu dróg powiatowych nr 1567 K Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska (na odcinku Nowy Sącz – Łęka) w km 3+427 – 9+317 i nr 1562 K Podole Górowa – Łęka w km 0+000 – 11-310”.  Dzięki realizowanej przez Powiat Nowosądecki inwestycji, w ramach tzw. „schetynówek”,  już pod koniec bieżącego roku skorzystamy z przebudowanych dróg powiatowych od Podola- Górowej przez Przydonicę, Miłkową, Łękę, Libranową, aż do Nowego Sącza. Przy okazji wymiany nawierzchni asfaltowej, remontowane są również mosty i przebudowywane niektóre skrzyżowania. Przy wsparciu finansowym gmin w ramach realizowanego zadania wybudowane zostaną również odcinki chodników, oświetlenie uliczne, a także powstanie oznakowanie poziome. Na terenie naszej gminy władze powiatu zaplanowały budowę chodników w centrum Przydonicy.

Niższe, od zakładanych, ceny na przetargu spowodowały, że i udział naszej gminy w „schetynówce” okazał się mniejszy. Podjęto więc starania o przeznaczenie wolnych środków na dodatkowe odcinki chodników. Interwencje Wójta oraz Przewodniczącego Rady naszej Gminy u Starosty Nowosądeckiego bardzo szybko przyniosły efekty. Na ostatnich sesjach rady gminy zostały podjęte stosowne uchwały o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu Nowosądeckiego dzięki czemu jeszcze przed końcem wakacji powstanie dodatkowy odcinek chodnika o długości  270 mb właśnie w Podolu - Góowej. Roboty mają kosztować ok. 130 tys. zł i zostaną w 50% sfinansowane z budżetu gminy.

Bezpieczeństwo na tym bardzo ruchliwym odcinku drogi z pewnością ulegnie znaczącej poprawie tym bardziej, że wzdłuż chodnika zamontowane zostaną również lampy oświetlenia ulicznego. Czekamy na finał prac...

Lokalizacja chodnika (Mapy Google)