Modernizacja dróg rolniczych do końca wakacji

Dwie drogi rolnicze zostaną zmodernizowane dzięki środkom jakie Gmina Gródek nad Dunajcem otrzymała z budżetu Województwa Małopolskiego. Kwota blisko 86 tys. zł ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych i wkład własny z budżetu gminy na rok 2015 pozwolą do końca wakacji zmodernizować drogę w Przydonicy (k. Sadłoniów) oraz w Rożnowie (Radajowice w kier. Górowskiej).

Już w najbliższych dniach powinny rozpocząć się roboty drogowe. W Przydonicy powstanie odcinek nawierzchni asfaltowej o długości 560 mb, a rowy i skarpy zostaną zabezpieczone korytami betonowymi i płytami. Wymienione zostaną również stare przepusty. Pierwotnie zakładano modernizację tylko jednej drogi, ale dzięki bardzo korzystnym ofertom na przetargu i kruszywom z własnej żwirowni udało się zaoszczędzić środki na kolejną drogę. W Rożnowie (obręb Radajowice) powstanie droga o nawierzchni z tzw. klińca o długości 350 mb. Oczywiście wykonane zostaną również przydrożne rowy.

Łączny koszt wszystkich prac wyniesie ok. 172 tys. zł.  Drogę w Przydonicy będzie wykonywać Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego Sącz, natomiast roboty w Rożnowie powierzono lokalnej firmie FEDKO sp. j. z Gródka nad Dunajcem. Kruszywa na podbudowę dostarczy gminna spółka komunalna Dunajec sp. z o.o.