Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy Gródek nad Dunajcem - wypełnij ankietę

Poprawa jakości powietrza poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz efektywności energetycznej to główne założenia Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Gródek nad Dunajcem. Dobry plan pozwoli również ubiegać się w przyszłości o dofinansowanie m. in. termomodernizacji budynków, wymiany pieców czy montażu kolektorów słonecznych.

Gmina Gródek nad Dunajcem poczyniła kolejny krok ku polepszeniu stanu środowiska naturalnego. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko już wkrótce zostanie opracowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla gminy - dokument strategiczny dla działań mających na celu poprawę jakości powietrza.  Dofinansowanie ze środków UE pokrywa 85% kosztów opracowania planu, czyli 31.365 zł. Wkład Gminy wynosi 5.535 zł. W przyszłości dzięki posiadanemu „Planowi Gospodarki Niskoemisyjnej” Gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy (np. na działania termomodernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, montaż kolektorów słonecznych i modernizacja źródeł ciepła dla budynków mieszkalnych, modernizację oświetlenia, inwestycje  proekologiczne w przedsiębiorstwach, itp.).

Opracowanie Planu jest niemożliwe bez udziału mieszkańców Gminy i przedsiębiorców działających na terenie Gminy.

W związku z tym Wójt Gminy zwraca się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wypełnienie ankiety dotyczącej gospodarki energetycznej w budynkach. Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań na terenie naszej Gminy.

Wypełnienie ankiety nie będzie zmuszało mieszkańca czy przedsiębiorcy do wykonania zamierzonych prac. Wręcz przeciwnie – wypełniona ankieta to szansa na pozyskanie dofinansowania ze środków krajowych i europejskich.

Jeżeli ankieta nie zostanie wypełniona, Gmina nie będzie miała informacji o stanie aktualnym i ewentualnych potrzebach energetycznych mieszkańców, a co za tym idzie, potrzeby te nie zostaną ujęte w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej i w przyszłości zamknięta będzie droga do pozyskania środków na te cele.

Ankietę można pobrać i złożyć:

- w Urzędzie Gminy w wersji papierowej pokój nr 6

- pobrać do druku ankietę      DLA MIESZKAŃCÓW     i    DLA FIRM

- wypełnić w wersji on-line i od razu wysłać drogą elektroniczną (szybko i wygodnie)

ANKIETA ON-LINE DLA MIESZKAŃCÓW oraz ANKIETA ON-LINE DLA FIRM

- skan ankiety wysłać na adres mailowy:  justyna.zastrzezynska@atgroupsa.pl

Do opracowania Planu została wybrana firma AT GROUP S.A. z Krupskiego Młyna.

Firma służy pomocą przy wypełnianiu ankiet przez mieszkańców i przedsiębiorców. Dzwoniąc pod tel. 695 919 607 można uzyskać wszelkie informacje dotyczące Planu, a także pomoc przy trudniejszych elementach ankiety. Można również dzwoniąc pod wyżej wskazany nr telefonu wypełnić ankietę drogą telefoniczną.