40 lat posługi biskupa Władysława Bobowskiego

Pochodzący z Tropia Bp Władysław Bobowski obchodzi 40. rocznicę przyjęcia święceń biskupich. W uroczystej Mszy Św. odprawionej w sobotę 31 stycznia w bazylice katedralnej w Tarnowie wzięła udział delegacja władz samorządowych naszej gminy z Wójtem Józefem Tobiaszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy - Józefem Klimkiem na czele.

Pochodzący z Tropia Bp Władysław Bobowski obchodzi 40. rocznicę przyjęcia święceń biskupich. W uroczystej Mszy Św. odprawionej w sobotę 31 stycznia w bazylice katedralnej w Tarnowie wzięła udział delegacja władz samorządowych naszej gminy z Wójtem Józefem Tobiaszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy  - Józefem Klimkiem na czele.

W bazylice katedralnej w uroczystej Mszy św. licznie uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, sióstr zakonnych i osób świeckich. Do Tarnowa przyjechali kardynał Marian Jaworski, abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, bp Jan Styrna, biskup kielecki Jan Piotrowski, bp Tadeusz Rakoczy i bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej. Mszę św. koncelebrowali także biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz bp Wiesław Lechowicz i bp Stanisław Salaterski. Obecni byli przedstawiciele parlamentu, samorządowcy, a także pracownicy naukowi wyższych uczelni i wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Mszę św. koncelebrowało ponad stu kapłanów. Za biskupa modliła się też rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele z rodzinnej parafii w Tropiu.

Więcej o uroczystości można przeczytać TUTAJ.

źródło i fot. rdn.pl