Józef Klimek nowym Przewodniczącym Rady Gminy Gródek nad Dunajcem

Na I sesji rady gminy, która odbyła się 1 grudnia br., nowi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali Przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępców. Wybór radnych to mieszanka doświadczenia i młodości. Przewodniczącym Rady Gminy został Józef Klimek, zaś jego zastępcami będą Jakub Fyda oraz Marcin Jasiński.

I sesję Rady Gminy Gródek nad Dunajcem otworzył radny senior czyli Jan Winiarski z Roztoki. Następnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Gródku nad Dunajcem, po krótkim wystąpieniu, wręczyła wybranym w ostatnich wyborach kandydatom zaświadczenia o wyborze na radnego. Wszyscy nowi radni złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Nowi radni wybrali następnie spośród siebie przewodniczącego rady oraz jego dwóch zastępców. Przewodniczącym Rady Gminy Gródek nad Dunajcem został Józef Klimek. Nowy Przewodniczący Rady ma 47 lat,  jest żonaty, posiada wykształcenie wyższe. Pracuje w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu na stanowisku Dyrektora Wydziału Edukacji. Jest radnym z okręgu Podole-Górowa.

Jego zastępcami będą Jakub Fyda (lat 32) z Rożnowa oraz Marcin Jasiński (lat 29) – radny z Jelnej.

A oto pełny skład Rady Gminy Gródek nad Dunajcem kadencji 2014-2018:

Przewodniczący Rady:
KLIMEK Józef