Dobre wiadomości z Tauronu?

Bardzo dobre wiadomości docierają do nas ze spółki Tauron Polska Energia z Jeleniej Góry. Wszystko wskazuje na to, że kilkunastomiesięczne starania o pozyskanie przez Gminę Gródek nad Dunajcem terenów położonych w Gródku nad Dunajcem, Siennej oraz w Bartkowej-Posadowej zakończyły się sukcesem i już w najbliższym czasie Gmina stanie się wieczystym użytkownikiem 3 działek o powierzchni ok. 2,5 ha.

Władze gminy od lat starały się uzyskać prawo do dysponowania terenem w Gródku nad Dunajcem gdzie obecnie wybudowany został plac wielofunkcyjny k. budynku Gminnego Ośrodka Kultury oraz gruntami w Bartkowej-Posadowej i w Siennej, które użytkowane są już przez Gminę jako boiska. Niestety jedynie co udało się do tej pory uzyskać to najwyżej odpłatne umowy dzierżawy. W tej chwili sytuacja ulegnie zmianie. Warto przypomnieć, że wspomniane tereny są własnością Skarbu Państwa, a ich użytkownikiem jest Spółka Tauron. Nie ma na razie prawnej możliwości na uzyskanie własności tych terenów dlatego po kilkunastu miesiącach starań władze gminy uzyskała „zielone światło”, aby stać się użytkownikiem wieczystym tych terenów. Przypominamy, że „użytkowanie wieczyste” polega na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością skarbu państwa, województwa, powiatu bądź gminy lub związku tych jednostek osobie fizycznej lub prawnej na czas określony 99 lat.

Użytkowanie wieczyste pozwoli gminie na bezpieczne zainwestowanie w te tereny i urządzenie na nich terenów sportowo-rekreacyjnych z prawdziwego zdarzenia. Z terenów w Bartkowej-Posadowej najbardziej będą zadowoleni z pewnością działacze oraz zawodnicy ULKS Przydonica.