Kolejne komputery trafią do naszych mieszkańców

Wprowadzone na wczorajszej (14 listopada) sesji rady gminy zmiany w budżecie, pozwolą już od początku przyszłego tygodnia rozpocząć dostawy dodatkowych 35 zestawów komputerowych oraz 124 urządzeń wielofunkcyjnych dla mieszkańców naszej gminy...

Wprowadzone na wczorajszej (14 listopada) sesji rady gminy zmiany w budżecie, pozwolą już od początku przyszłego tygodnia rozpocząć dostawy dodatkowych 35 zestawów komputerowych dla mieszkańców naszej gminy, którzy spełnili kryteria udziału w projekcie „Internecik w naszej gminie…”. Oczywiście wraz z komputerami zapewniony zostanie również bezpłatny dostęp do Internetu. Zarówno dotychczasowi beneficjenci, jak i nowi otrzymają dodatkowo urządzenia wielofunkcyjne (skaner i drukarka).

Dzięki realizacji projektu pn.  „Internecik w naszej gminie – Zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Gródek nad Dunajcem" dotychczas 89 rodzin otrzymało zestawy komputerowe wraz z bezpłatnym dostępem do Internetu. Korzystne rozstrzygnięcia przetargów pozwoliły zaoszczędzić środki, które zostały przeznaczone na rozszerzenie projektu. Lista rezerwowa oczekujących została dodatkowo uzupełniona o rodziny wskazane do objęcia pomocą przez Ośrodek Pomocy Społecznej i już w najbliższych dniach kolejne 35 rodzin będzie cieszyło się z nowoczesnych komputerów i dostępu do Internetu.  Ale to nie koniec.

Większość komputerów trafiło do rodzin, w których otrzymany sprzęt jest wykorzystywany jako narzędzie do nauki dla dzieci. Dlatego oszczędności postanowiono przeznaczyć na zakup drukarek i skanerów, aby jeszcze bardziej efektywnie sprzęt mógł być wykorzystywany do nauki. Wniosek o zgodę na rozszerzenie projektu został pozytywnie rozpatrzony przez instytucję przyznającą środki i 124 urządzeń wielofunkcyjnych w ciągu najbliższych 2-3 tygodni trafi do beneficjentów. A będzie to sprzęt naprawdę wysokiej klasy.

Nowi beneficjenci projektu niestety nie skorzystają ze szkoleń, ale wszelką pomoc oraz wsparcie techniczne zapewni zespół projektowy powołany przez Wójta Gminy do realizacji projektu.

Dostawcą sprzętu będzie firma Optiserw, której oferta okazała się najkorzystniejsza.