Kolejne kilometry wodociągów... tym razem w Tropiu

Miesiąc październik przyniósł kolejne kilometry sieci wodociągowej w gminie Gródek nad Dunajcem. Tym razem sieć wodociągowa o długości ok. 1,5km jest rozbudowywana w miejscowości Tropie. Jest to kolejny element rozszerzenia projektu wodno-kanalizacyjnego - wcześniej do w/w projektu w zakresie sieci wodociągowej zostały dodatkowo wciągniete miejscowości Lipie, Sienna, Jelna i Zbyszyce.

Roboty w Tropiu są realizowane wg projektu budowlanego opracowanego jeszcze przez Spółkę Wodociągową w Tropiu.

Teren objęty tym etapem inwestycji znajduje się w zachodniej części miejscowości Tropie, w okolicy Sanktuarium śś. Pustelników Świerada i Benedykta. Jest to teren wiejski o rozproszonej zabudowie. Sieć wodociągowa przebiega przez tereny leśne, rolne i budowlane, a także przekracza lokalne drogi. Dodatkowym utrudnieniem oprócz spraw terenowych były również uzgodnienia z konserwatowem zabytków, - fragment sieci przebiega po działkach podlegających ochronie konserwatorskiej.

Lokalizacja sieci wodociagowej w Tropiu: