Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko patronem Zespołu Szkół w Jelnej

Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Siennej przez Bp Andrzej Jeża - Ordynariusz Tarnowskiego, rozpoczęły się uroczystości związane z nadaniem imienia Zespołowi Szkół w Jelnej. Wraz z nadaniem imienia szkoła otrzymała swój sztandar.

Nadanie imienia zostało poprzedzone wieloma spotkaniami, konkursami oraz turniejami, a także przyjęciem i nauką hymnu szkoły. Przygotowany został również specjalny kącik poświęcony patronowi.

Procedura, związana najpierw z wyborem patrona, a potem z nadaniem jego imienia Zespołowi Szkół w Jelnej, trwała już od ubiegłego roku i chociaż Rada Gminy w Gródku nad Dunajcem podjęła stosowną uchwałą już 22 stycznia 2014r., to właśnie w czwartek 5 czerwca odbyły się oficjalne uroczystości i Zespół Szkół w Jelnej od tego dnia nosi nazwę "Szkoła Podstawowa Gimnazjum nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki".

Uroczystości zaszczycił swoją obecnością Bp Andrzej Jeż – Ordynariusz Tarnowski, który dokonał poświęcenia sztandaru szkoły oraz tablicy pamiątkowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Parlamentarzystów, kuratorium oświaty, a także władz powiatowych - reprezentowanych przez radnego powiatowego – Zygmunta Parucha oraz samorządu naszej gminy na czele z Wójtem - Józefem Tobiaszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy– Mirosławem Małkiem. Uroczystość nadania szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko to również wielkie wydarzenia dla Parafii Sienna, którą reprezentował jej Proboszcz - ks. Prałat Andrzej Dźwigaj.

Odczytywaniu listów okolicznościowych towarzyszyły osobiste wspomnienia gości związane z osobą Patrona Szkoły.

Na wielkie słowa uznania zasługują uczniowie ze szkoły w Jelnej wraz z opiekunami, którzy po raz kolejny zaprezentowali niezwykle ciekawy i stojący na wysokim poziomie program artystyczny obrazujący życie Patrona szkoły, które można streścić w wypowiedzianych przez niego słowach (wyrytych na pamiątkowej tablicy):

„Ma­my wy­powiadać prawdę, gdy in­ni mil­czą. Wy­rażać miłość i sza­cunek, gdy in­ni sieją niena­wiść. Zamil­knąć, gdy in­ni mówią. Mod­lić się, gdy in­ni przek­li­nają. Pomóc, gdy in­ni nie chcą te­go czy­nić. Przebaczyć, gdy in­ni nie pot­ra­fią. Cie­szyć się życiem, gdy in­ni je lek­ce­ważą.”