Scena się buduje, a sprzęt już jest…

Pogoda w końcu zaczęła sprzyjać budowlańcom i budowa sceny w Rożnowie nabrała właściwego tempa. Właśnie zamontowana została konstrukcja dachowa nad sceną. Na pierwsze występy na scenie trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już teraz można korzystać z jej profesjonalnego wyposażenia w sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetleniowy.

Przetarg na budowę sceny w Rożnowie w ramach zagospodarowania miejscowości Rożnów wygrała firma... z Rożnowa (Firma Usługowa MIREX). W obecności radnych oraz Pani Sołtys z Rożnowa w dniu 1 kwietnia br. została podpisana umowa o roboty budowlane. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na współprace pomiędzy Sołectwem Rożnów oraz samorządem naszej gminny - w ramach funduszu sołeckiego Sołectwo Rożnów przygotowało dokumentację budowlaną (od fazy koncepcji po pełnobranżowy projekt budowlany ), która następnie została wykorzystana przez władze gminy w aplikowaniu o środki z UE.

Przejeżdżając przez Rożnów w końcu można dostrzec efekty prac gdyż właśnie zamontowana została konstrukcja dachu. Budowana scena widowiskowa składa się z dwóch obiektów budowlanych - zadaszonej sceny w formie wiaty oraz zaplecza (toalety i pomieszczenia gospodarczego). Scena będzie użytkowana głownie w sezonie letnim jako miejsce organizowania plenerowych imprez. W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane chodniki, tereny zielone, mały parking oraz miejsce na grilla. Zakończenie prac zaplanowano na 28 sierpnia br.

Jednak budowa sceny to nie wszystko. Przewidziano również zakup profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego. Dostawca sprzętu – Salon Muzyczny Teresy Pach z Nowego Sącza, właśnie zrealizował zamówienie.  Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury obsługujący gminne imprezy, przeglądy muzyczne oraz koncerty mają do dyspozycji dwie nowe kolumny aktywne 400W i subwoofery 1000W wraz profesjonalną konsolą cyfrową. Ponadto reflektory do podświetleń, ruchome głowice LED oraz wytwornica dymu pozwolą z pewnością stworzyć prawdziwy „klimat” organizowanych koncertów oraz imprez. Całość wyposażenia to koszt ponad 30 tys. zł.

Przypominamy, że budowa sceny widowiskowej w Rożnowie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zakupem wyposażenia, współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach działania „ODNOWA I ROZWÓJ WSI” objętego PROW na lata 2007-2013, tytuł  operacji: „Zagospodarowanie centrum wsi Rożnów poprzez budowę sceny widowiskowej”.