40 tys. zł na remizę OSP w Przydonicy

Gmina Gródek nad Dunajcem od kilka lat bierze udział w konkursie „Małopolskie Remizy”. W ramach otrzymanych środków z budżetu Województwa Małopolskiego w latach ubiegłych zmodernizowano remizy w Jelnej oraz w Gródku nad Dunajcem. W tym roku aplikowano o środki na prace wykończeniowe w budynku remizy OSP w Przydonicy.

Gmina Gródek nad Dunajcem od kilka lat bierze udział w konkursie „Małopolskie Remizy”. W ramach otrzymanych środków z budżetu województwa małopolskiego w latach ubiegłych zmodernizowano remizy w Jelnej oraz Gródku nad Dunajcem. W tym roku aplikowano o środki na prace wykończeniowe w budynku remizy OSP w Przydonicy.

Ponad 3,8 mln zł zostanie przekazane na prace remontowe w 129 remizach strażackich na terenie całego województwa w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2014” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Łącznie samorządy z Małopolski złożyły 137 wniosków.

Wśród zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków znalazł się również ten złożony przez Gminę Gródek nad Dunajcem na „Prace wykończeniowe OSP w Przydonicy wraz z zagospodarowaniem terenu”.  To dobra wiadomość przede wszystkim dla druhów z Przydonicy, którzy chcieliby się już na dobre wprowadzić do nowego budynku remizy budowanego do tej pory tylko ze środków budżetu gminy. W budynku remizy wykonano już większość prac ogólnobudowlanych oraz instalacyjnych wraz z kotłownią. Władze gminy szukają teraz środków na prace wykończeniowe, dlatego podjęto decyzję o udziale w konkursie „Małopolskie Remizy 2014”.

Pozyskane pieniądze w wysokości 40 tys. zł stanowią maksymalnie 50% wartości inwestycji, dlatego planowane roboty wyceniono na ok. 100 tys. zł.  Wykonane zostaną prace wykończeniowe w garażach dla wozów bojowych i w zapleczu sanitarno-szatniowym remizy, tj. malowanie ścian, posadzki z płytek, stolarka drzwiowa oraz montaż osprzętu elektrycznego oraz sanitarnego. Wokół budynku oraz na wjazdach zostanie położona kostka brukowa.

Przewiduje się, że wszystko prace zakończą się najpóźniej w sierpniu br.