Przetarg na odśnieżanie dróg unieważniony... ceny ofertowe zbyt wysokie

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2013/2014 został unieważniony. Zaproponowane przez oferentów ceny przewyższają środki jakie na odśnieżanie zamierzano przeznaczyć z budżetu gminy.

Blisko 190 km odcinków dróg przewidziano do odśnieżania podczas najbliższej zimy, w tym ponad 1/3 z nich jest również posypywanych piaskiem oraz kruszywami (podjazdy, zakręty, skrzyżowania).  W tym roku cała gmina została podzielona na 4 części. Wykonawcy mieli wycenić łącznie 40 „wyjazdów” w ciągu zimy, podczas których drogi mają zostać odśnieżone oraz uszorstnione w wymaganych miejscach. Zgodnie z przyjętym standardem firmy odśnieżające drogi mają wykonać usługę rano przed godziną 6:30, oraz po południu – drogi przejezdne na godzinę 15:30 (wyjazdy i powroty z pracy oraz szkoły). W wyjątkowych sytuacjach przewidziano możliwość dodatkowych kursów.

Niestety ale ostatni przetarg nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Wpłynęły w sumie 4 oferty… po jednej na każdą część. Zaoferowane ceny przewyższyły kwoty jakie planowano przeznaczyć na zimowe utrzymanie dróg z budżetu gminy. Co to oznacza? Już teraz przygotowywane są rozwiązania "awaryjne" na wypadek gdyby nie udało sie znaleźć wykonawców do świadczenia usługi, ale przede wszystkim już w najbliższych dniach przetarg zostanie ponownie ogłoszony. Jeżeli nadal nie uda się uzyskać korzystnych cen to być może koniecznym będzie ograniczenie liczby wyjazdów lub obniżenie standardów utrzymania dróg.

fot. www.biskupice.pl