400 tys. zł na usuwanie skutków powodzi na drogach gminnych.

Dzięki otrzymanym środkom z Budżetu Państwa wkrótce trzy odcinki dróg gminnych zyskają nowe nawierzchnie. Łącznie planuje się wyremontować 1,2 km nawierzchni uszkodzonych podczas powodzi w 2010 i 2011 roku.

Odbudowa infrastruktury drogowej zniszczonej w wyniku powodzi i osuwisk  należy do priorytetów jakie stawiają sobie obecne władze gminy. Dlatego nieustannie czynione są starania o pozyskanie jak największych środków na ten cel. W tym roku nasza Gmina otrzymała już środki na remont dróg po powodzi w wysokości 410 tys. zł, oraz 4,8 mln zł z programu Osłony Przeciwosuwiskowej na przeniesienie poza obszar osuwisk dwóch dróg: w Lipiu oraz Rożnowie.

Otrzymana właśnie promesa na kwotę 400 tys. zł zostanie wykorzystana na remont trzech odcinków dróg:

1. „Koszarka – Wzdłuż Potoku” w Gródku nad Dunajcem (550 mb)
  2. „Tropie – Habalina – Sarys” w Tropiu (350 mb)
  3. „Sienna – Lipie” w Lipiu (300 mb).

W ramach prac remontowych zostanie wykonana przede wszystkim nowa nawierzchnia bitumiczna. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi, aby jeszcze przed końcem wakacji mogły zacząć się roboty, których zakończenie planowane jest na koniec września.

Treść promesy: