Pieniądze na poprawę warunków w DPS w Zbyszycach

"Modernizacja jakości usług społecznych świadczonych przez DPS w Zbyszycach" to tytuł projektu realizowanego przez Powiat Nowosądecki o wartości ponad 3,5 mln zł. Właśnie podpisano umowę o dofinansowanie,

Projekt realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy ma charakter inwestycyjno-szkoleniowy, a jego koszt wyniesie 3 528 907,24 zł. Dzięki realizacji zadań, zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych pomieszczenia mieszkalne, rehabilitacyjne i terapeutyczne w dwóch budynkach DPS-u  w Zbyszycach. Ponadto zostanie zakupione wyposażenie i sprzęt do terapii zajęciowej, rehabilitacji fizycznej, bieżącej opieki medycznej, a także wyposażenie pokoi. Bezpieczeństwo mieszkańców zwiększy się dzięki unowocześnieniu systemu przeciwpożarowego, a także instalacji, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy do każdego z pokoi.

W części szkoleniowej,  w której udział weźmie 91 pracowników tej placówki, zaplanowano m.in. szkolenia z nowoczesnych form terapii zajęciowej, pracy z osobami niepełnosprawnymi, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik komunikacji. Działania w ramach projektu zakończą się 31 grudnia 2014 r.

Ze strony Powiatu Nowosądeckiego umowę podpisali Jan Golonka - Starostwa Nowosądecki i Józef Broński - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, a w imieniu instytucji realizującej - Wioletta Wilimska - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
fot. www.panoramio.com