Prawie 26 tys. zł na modernizację remizy w Gródku nad Dunajcem

Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę rankingową gmin rekomendowanych do przyznania dotacji w ramach programu Małopolskie Remizy 2013. 25790 zł przyznano na modernizację remizy w Gródku nad Dunajcem.

Otrzymana kwota z budżetu Województwa Małopolskiego stanowi maksymalnie 50% wartości całej inwestycji co oznacza, że tyle samo musi dołożyć samorząd Gródka nad Dunajcem. Zgodnie ze złożonym przez urząd gminy wnioskiem, budynek remizy zyska m. in. nowe automatyczne bramy garażowe i ogrodzenie placu manewrowego. Odnowione zostanie również wnętrze garaży – oprócz malowania przewidziano również wymianę oświetlenia.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, również w ramach programu Małopolskie Remizy, zmodernizowano budynek remizy w Jelnej. Wykonano nową posadzkę w garażu oraz odnowiono świetlicę.

Realizowany od 2009 roku program „Małopolskie Remizy”, jest unikatowym w skali kraju. W ramach tego konkursu gminy otrzymują pomoc finansową na remonty i prace budowlane w remizach OSP. Dotychczas udało się zmodernizować 420 małopolskich remiz, a przyznane na ten cel dotacje z budżetu województwa opiewają na łączną sumę prawie 14 mln zł.

Wyniki konkursu MAŁOPOLSKIE REMIZY 2013:
Uchwała Nr 672/13 ZWM z dnia 27 maja 2013 r. w sprawie zatwierdzenia wyników konkursu „MAŁOPOLSKIE REMIZY 2013” na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego