Oczyszczalnia ścieków w Gródku nad Dunajcem oficjalnie otwarta

Symbolicznym przecięciem wstęgi uroczyście otwarto zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Gródku nad Dunajcem. Nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku kosztował ponad 4,3 mln zł.

Oddanie do użytku pierwszej z pięciu oczyszczalni ścieków oznacza, że projekt pn. „Porządkowanie gospodarki wodno – ściekowej gminy Gródek nad Dunajcem na obrzeżach Jeziora Rożnowskiego” wkracza w ostatnią, decydującą fazę. Równolegle budowane są również sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne.

Wśród przybyłych gości znaleźli się przede wszystkim przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie z Panię Prezes Małgorzatą Mrugałą na czele, Wójtowie sąsiednich gmin (Łososiny Dolnej oraz Chełmca), Przewodniczący - Mirosław Małek oraz radni Rady Gminy Gródek nad Dunajcem, przedstawiciele wykonawcy  robót - firmy OTECH oraz wielu instytucji w bliższy lub dalszy sposób powiązanych z realizację tej wielkiej inwestycji. Nie zabrakło również przedstawicieli władz naszej gminy z lat poprzednich w osobie byłego Wójta – Krzysztofa Lenarta oraz Przewodniczącego Rady Gminy poprzedniej kadencji – Wiesława Matusika.

Po oficjalnych wystąpieniach i gratulacjach nadszedł czas na przecięcie wstęgi, którego dokonali osobiście Pani Prezes Małgorzata Mrugała , Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, Prezes Zarządu „DUNAJEC” sp. z o.o.  - Andrzej Salamon oraz Prezes PUPH OTECH sp. z o.o. – Józef Wojtas.

Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnego obiektu, który uroczyście poświęcony przez Ks. Dziekana Adama Urbańskiego, można było zwiedzać poznając przy tym zasady działania poszczególnych urządzeń. Jeżeli kogoś nie interesowały nowinki techniczne z branży sanitarnej mógł podziwiać piękne widoki, jakie rozpościerają się z terenu oczyszczalni ścieków, w tym jezioro, które na pewno zyska na czystości właśnie dzięki zmodernizowanej oczyszczalni ścieków.

Projekt pn. „Porządkowanie gospodarki wodno – ściekowej gminy Gródek nad Dunajcem na obrzeżach Jeziora Rożnowskiego" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Relacja na stronie radia RDN Nowy Sącz: "Mniejszy smród, czystsza woda...."  oraz portalu sadeczanin.info: "Gródek nad Dunajcem z odnowioną oczyszczalnią ścieków."