TURYSTYKA ROWEROWA

 

Szlaki rowerowe nad Jeziorem Rożnowskim

Region Jeziora Rożnowskiego to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Urozmaicone krajobrazy, zróżnicowana rzeźba terenu, niesamowite widoki, bogate dziedzictwo historii, kultury, tradycji i folkloru doskonale nadają się na rowerowe wędrówki. Przez naszą gminę biegnie Karpacki Szlak Rowerowy (odcinek II.B. tzw. "Wariant Rożnowski" z Nowego Sącza przez Rożnów do Wytrzyszczki) oraz jeden z jego szlaków łącznikowych - Winny Szlak Rowerowy (z Koniecznej do Tropia), nawiązujący do szlaku handlu winem z Węgier do Gorlic, Biecza i Krakowa. Szlaki te służą również jako trasy rajdów rowerowych czy wyścigów kolarskich. Szczególnie polecamy Rajd Zawiszy Czarnego, organizowany przez naszą gminę oraz Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego. Mapy opisywanych szlaków dostępne na stronie Sądeckiej Organizacji Turystycznej (www.sot.pl).

 

Odcinek II B. "Wariant Rożnowski"

Kolor szlaku: czerwony

Długość szlaku: 27 km

Trasa: Nowy Sącz (ul. Zabełecka) - Klimkówka - Przydonic - Bartkowa - Rożnów - Tropie  - Wytrzyszczka (przeprawa promowa z Tropia).

 

Opis szlaku:

Szlak o różnicy wysokości do 450 m, prowadzi w większości drogami asfaltowymi. Trasa szlaku łatwa, największe trudności na odcinkach Jelna - Przydonica i Bartkowa - Rożnów (ostre podjazdy i zjazdy). Trasa biegnie przez malownicze tereny Pogórza Rożnowskiego o krajobrazie podgórskim. Mapa: http://www.sot.org.pl/web_documents/Karpacki%20Szlak%20Rowerowy.pdf

Winny Szlak Rowerowy

Kolor szlaku: żółty

Długość szlaku: 155 km

Trasa: Konieczna - Bartne - Owczary - Sękowa - Biecz - Moszczenica - Lipnica Wielka - Przydonica - Gródek n/D - Bartkowa - Rożnów - Roztoka - Brzeziny - Tropie (tu łączy się z głównym szlakiem Karpackim).

Opis szlaku:

Szlak o różnicy wysokości do 1000 m, prowadzi w większości drogami asfaltowymi (kilka odcinków to drogi utwardzone). Trasa szlaku łatwa, największe trudności m.in. na odcinku Lipnica Wielka - Rożnów (ostre podjazdy i zjazdy). Trasa biegnie przez malownicze tereny Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego o krajobrazie gór średnich i pogórzy.

Mapa: http://www.sot.org.pl/web_documents/Winny%20Szlak%20Rowerowy.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wypożyczalnia rowerów w Bartkowej - Posadowej


Chcesz pozwiedzać okolicę na rowerze, a nie masz go ze sobą? Przyjdź na stację paliw "Bliska" w Bartkowej. Tam od maja do września funkcjonuje wypożyczalnia rowerów wraz z akcesoriami dla dzieci i dorosłych. Bądź aktywny na wakacjach :)

 

 

Lokalizacja:

Stacja Paliw "Bliska"
Bartkowa - Posadowa 294
33-318 Gródek nad Dunajcem
GPS: N 49.756092, E 20.747086

Cennik:

Wypożyczenie roweru na:
1 godz. - 6 zł
3 godz. - 13 zł
1 dzień - 25 zł
akcesoria: kaski, foteliki - bezpłatnie
parking - bezpłatny

Dane kontaktowe:

tel.: 18 444 32 47
e-mail: bliskabartkowa@o2.pl
www: www.restauracja-grodek.pl
Facebook: tak

Dni i godziny otwarcia:

SEZON LETNI
maj - wrzesień
codziennie
godz. 7:00 - 24:00