Przejdź do stopki

Zapraszamy do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości

Treść

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo.

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo. To dzień, w którym każdy Polak powinien choćby na chwilę wspomnieć tych, którzy walczyli i ginęli za naszą wolność. To dzień, w którym warto przypomnieć sobie naszą historię, historię narodu polskiego i naszej drogi do wolności.

             Na chwilę refleksji oraz wspólnego świętowania zapraszamy serdecznie w sobotę, 11 listopada. Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości, odbędą się w tym roku w Gródku nad Dunajcem. Rozpoczniemy o godzinie 11:11 mszą świętą w intencji ojczyzny w Kościele P.W. Najświętszej Maryi Panny Królowej. Towarzyszyć nam będzie Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowie, która również poprowadzi przemarsz na halę sportową przy Zespole Szkół  w Gródku n/D gdzie odbędzie się część oficjalna oraz artystyczna.

           Zapraszamy również do udziału poczty sztandarowe, które godnie reprezentują organizację czy też szkołę a swoją obecnością zapewne uświetnią uroczystość.