Z WIZYTĄ U NASZYCH GOŚCI Z UKRAINY

Z WIZYTĄ U NASZYCH GOŚCI Z UKRAINY

Tuż przed Wielkanocą, w Wielki Piątek, miała miejsce wizyta Wójta Gminy – Józefa Tobiasza u naszych gości z Ukrainy.

Po wybuch wojny w Ukrainie na naszym terenie znalazło miejsce wielu Uchodźców z sąsiedniej Ukrainy, część z nich wróciła do swojego kraju, część z nich wyjechała dalej w głąb Polski lub za granicę. Z niektórymi, spotkał się Wójt Gminy w towarzystwie Sekretarza Gminy, życząc Wesołych i Spokojnych Świat Wielkanocnych oraz szybkiego zakończenia wojny i powrotu do swoich domów.

„Nasi” goście doskonale zaadoptowali się do istniejących warunków, podjęli pracę, uczą się języka polskiego, posyłają dzieci do szkół. Pomimo wielu trudności i przeżyć związanych z działaniami wojennymi starają się normalnie żyć i uczestniczyć w życiu społecznym naszej społeczności.

Obecnie, zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, obywatele Ukrainy partycypują w kosztach pomocy okazanej przez Polskę.